imtiyazlı forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

imtiyazlı forum

Forum sitesi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gülşen röportajı

YazarMesaj
ayşe arslan
Co-admin
Co-admin
ayşe arslan

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 236
Rep Puanı Rep Puanı : 1350
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/04/10
Yaş Yaş : 31
Nerden Nerden : tokat
Lakap : kardelen ayşe/ minik kuş

Gülşen röportajı Empty
MesajKonu: Gülşen röportajı   Gülşen röportajı I_icon_minitimeSalı Mayıs 18 2010, 16:48

GÜLŞEN, KISACIK BİR ARANIN ARDINDAN, “ÖNSÖZ” İSİMLİ YENİ BİR ALBÜM KAYDI İLE MÜZİK MARKETLERDE. POWERTÜRK EKİBİ YENİ ALBÜM VE SANATÇI’NIN YEPYENİ TARZI HAKKINDA KONUŞMAK İÇİN, GÜLŞEN İLE BİR ARADAYDI.

TÜM TAKİPÇİLERİMİZ ADINA HOŞGELDİNİZ DİYELİM ÖNCELİKLE VE ALBÜM İLE İLGİLİ İPUÇLARI İLE BAŞLAYALIM RÖPORTAJIMIZA.

Powertürk takipçilerine merhaba diyerek başlayalım. İki yıl aradan sonra, yeni albümüm “Önsöz” ile karşınızdayım. Çok sabırsızlandım, çok heyecanlandım, down oldum, up oldum, değişik ruh halleri yaşadım ama sonunda albümümüzü tamamladım artık ve müzikseverler ile buluştuk. Çok güzel bir çalışma oldu.

BİLDİĞİMİZ KADARI İLE TÜM ŞARKILARIN SÖZ VE MÜZİKLERİ DE SİZE AİT.

Evet, tüm şarkılar, sözler ve müzikler bana ait. Albümün prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu yaptı. Bir tane de coverımız var, Nazan Öncel’in yıllar yıllar önce söylediği bir şarkı, “Dillere Düşeceğiz Seninle”. Ben bu şarkıyı çok seviyordum, sahnede de söylüyordum ve söylemekten de büyük zevk alıyordum. Artık bu albümde almak istedim bu şarkıyı ve albüme koyduk. Çok da güzel oldu.

EPEYDİR YURT DIŞINDAYDINIZ. ALBÜMÜNÜZDE VE BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARINIZDA ETKİSİNİ GÖREBİLECEK MİYİZ DENEYİMLERİNİZİN.

Son bir yıldır aslında vaktimin çoğunu Londra’da geçirdim. Orada geçirdiğim zaman, benim için çok faydalı oldu, kişisel gelişimim açısından. İzlediğim herşey, konserler, showlar, eğitimim ile ilgili yaptığım çalışmalar. Buradan uzaklaşıp başka bir yerde olmak ve herşeye dışarıdan bakmak, kendi yaptığım şeylere ve yapılanlara dışarıdan bakmak çok faydalı oldu benim için. Çizeceğim yolu daha iyi belirlememi sağladı. Hedeflerim konusunda, bana çok faydası oldu. Tabiki çok önemli bir sanat şehri olduğu için Londra, orada yaşadığım süre içerisinde yaşadığım, gördüğüm şeylerin, yeni albümüme de büyük katkısı oldu. Bendeki, ruhumdaki gel-gitlerin değişimlerin hepsini albüme yansıtmaya çalıştım ama bunların hepsini benim anlatmam mümkün değil. Sadece albümü dinleyen insanlar farkedebilir ve hissedebilirler. Eminim fark edeceklerdir.

ARANJELERİN TAMAMI OZAN ÇOLAKOĞLU İMZASI TAŞIYOR...

Albümün prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu üstlendi. Tüm şarkıların aranjelerini o yaptı. Bence Ozan, müzikte dahi. Çok önemli bir isim. İnanılmaz bir vizyonu, yeteneği ve algısı olan bir insan. Onunla çalıştığım için, kendimi çok şanslı hissediyorum ama çok da kolay olmadı tabiki. Bir yıl bekledim aslına bakarsanız. Çünkü bu kadar iyi isimlerle çalışmak istiyorsanız biraz fedakarlıkta bulunmanız gerekiyor. Ozan çok büyük projelere imza attığı için, yoğun bir dönemine denk geldim ve bu albümde onunla çalışabilmek için biraz beklemem ya da başka aranjörler ile çalışmam gerekiyordu, ben bunu tercih etmedim. Albümdeki şarkılarıma çok inanıyordum, aranjelerine de çok inanmak istedim. Beklemek benim için en doğrusuydu ve çok doğru yaptığıma inanıyorum.

KENDİ SÖZ VE BESTELERİNİZLE ÇALIŞIRKEN, ARANJELERE MÜDAHALE ETME İSTEĞİNİZ OLDU MU HİÇ ?

Aslında, normalde kendi şarkılarım olduğu için; sözler ve besteler, belki yönlendirme yapabilirdim. O şarkının bitmiş olduğu halini en iyi siz bilirsiniz çünkü. Ama dediğim gibi, Ozan algısı çok güçlü bir insan olduğundan, benim zaten duymak istediğim şeyleri yaratıp sunduğu için, benim ona karışmak, müdahale etmek ve yönlendirmek gibi bir eğilimim olmadı. O da her zaman benim duymak istediğim şeyleri yaptı ve çok güzel oldu aranjeler.

BU ALBÜMÜ BİRKAÇ KELİME İLE TANIMLAMANIZI İSTESEK ?

Organik bir albüm. 80’li 90’lı yıllarda, “o albüm ne zaman çıkacak da dinleyeceğiz”, “ne zaman kasedini koyup şarkılarla besleneceğiz” dediğimiz günleri bugüne taşımak duygusunu hissettiren bir albüm oldu gerçekten. Öyle bir ruhu var. Umuyorum dinleyenler de böyle düşünüyorlardır.

GÖRSEL EKİBİNİZDEN DE BAHSEDEBİLİR MİYİZ ? ÖZELLİKLE KLİPTE ÇOK SIRADIŞI KOSTÜMLER KULLANMIŞSINIZ.

Fotoğraf çekimlerimizi Nihat Odabaşı ile yaptık. Albümün çıkış parçası “Bir An Gel” de, yine Nihat Odabaşı tarafından kliplendirildi. Nihat ile bizim ilk çalışmamız ama ben ona hep şey diyorum, “nerelerdeydiniz bugüne kadar”. Aslında ikimiz de buralardaydık ama doğru zaman bu zamanmış.

ÖNCEKİ ALBÜMLERİNİZDE DE STİLİNİZE DİKKAT ETTİĞİNİZİ GÖZ ARDI EDEMEYİZ AMA BU ALBÜMDE BU ETKİYİ BİRAZ DAHA HİSSEDİYORUZ.

Her albümde çok titiz davranıyorum ama biraz daha fazlasını yaptığımı düşünüyorum bu albümde. Aranjörümden fotoğrafçıma klip çekimlerine, müzisyen arkadaşlarımdan, Pr danışmanım ve menajerime kadar, herşeyin mükemmel olmasını istedim ve herşey mükemmel bence. Özel hayatımda da, iş anlamında da herşey çok güzel gidiyor. Yönetmenimiz Nihat Odabaşı, çok güzel, çok modern bir klip çekti. Ruhu olan, insanlarda tekrar tekrar izleme hissi yaratacak bir klip oldu. Ben çok memnunum. Siz de memnun olursunuz umuyorum.

KLİP HAKKINDA BİRAZ DAHA AYRINTI ALABİLİRİZ. OLDUKÇA BÜYÜK DEKORLAR KULLANILDIĞINIZI BİLİYORUZ...

Çok güzel dekorlar hazırlandı klip için ama benim son iki yıldır birlikte çalıştığım, aynı zamanda yakın arkadaşım da olan, styling’imi yapan Ceyda Balaban, çok güzel kostümler hazırladı ve aksesuarlar tasarladı benim için. Maskeler, şapkalar... Zaten klibi izleyenler de çok titiz bir çalışma yapıldığını anlayacaklardır. Yani şarkıları kaydedip bir albüm yapmakla bitmiyor bu iş, işin görsel kısmı da çok önemli benim için. O anlamda da takip etmeye çalışıyorum ve bu işi en iyi yapan insanlarla konuşmayı uygun buluyorum. Ceyda da onlardan bir tanesi.

Gülşen röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şebnem Ferah Ocak 2010 Röportajı
» Manga röpörtajı
» Kolera röpörtajı
» Seksendört powertürk röpörtajı
» Seksendört 2005 Sevgililer Günü Röportajı