imtiyazlı forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

imtiyazlı forum

Forum sitesi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mustafa Ceceli

YazarMesaj
ayşe arslan
Co-admin
Co-admin
ayşe arslan

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 236
Rep Puanı Rep Puanı : 1350
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/04/10
Yaş Yaş : 31
Nerden Nerden : tokat
Lakap : kardelen ayşe/ minik kuş

Mustafa Ceceli Empty
MesajKonu: Mustafa Ceceli   Mustafa Ceceli I_icon_minitimeSalı Mayıs 18 2010, 16:50

MUSTAFA CECELİ, KENDİ İSMİNİ TAŞIYAN İLK SOLO ALBÜMÜ İLE MÜZİK MARKETLERDE, ALBÜMÜNÜN ÇIKIŞ PARÇASI “HASTALIKTA SAĞLIKTA” İLE EKRANLARDAKİ YERİNİ ALDI. CECELİ İLE GELİŞMELERİ KONUŞMAK ÜZERE BİR ARADAYDIK.

ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN DİYELİM. SEVENLERİNİZ UZUN SÜREDİR BEKLİYORDU ALBÜMÜ...
Nihayet ilk solo albümümüzle karşınızdayız. İlk klibimizi, “Hastalıkta Sağlıkta” isimli şarkımıza çektik. Şu anda albümümüz henüz birinci ayını bile tamamlamadı ama özellikle gösterilen yoğun ilgiden dolayı son derece mutluyum.

KAYITLAR OLDUKÇA UZUN SÜRDÜ !
Bu dönemde neler yaptım, neler ettim, birazcık sizinle paylaşayım. Yaklaşık iki yıl sürdü albümü tamamlamak. Neden bu kadar uzun sürdü çünkü albüm çalışmaları genelde altı ay ile bir yılda tamamlanır, ben aktif olarak aranjörlük yaptığım ve beraberinde repertuar aşamasında şarkı seçimlerinde çok uğraştığım için birazcık zaman kaybettik. Ben bunu zaman kaybı olarak değerlendirmiyorum, doğru zamanı yakalamak olarak değerlendiriyorum.

BİZ ALBÜM BEKLERKEN SINGLE GELDİ. NASIL KARAR VERDİNİZ ALBÜM ÖNCESİ SINGLE YAYINLAMAYA?
Albüm öncesi bir single fikri yoktu aslında ama Sezen Aksu sahnesinde, İzmir’de ilk defa canlı olarak “Limon Çiçeklerini” dinleyicilerimizle paylaştım ve aldığım tepki o kadar güzeldi ki, çünkü bir şarkıyı ilk dinlediğinizde reaksiyon vermek kolay değildir, eşlik etmeyebilirsiniz vs. ama o şarkıya olan ilgi bizi single konusunda cesaretlendirdi. Single’ın aldığı iyi tepkiler de, bizi albüm yapma konusunda iyice cesaretlendirdi. Tüm endişelerim, şüphelerim kayboldu.

PEKİ BİR SONRAKİ ADIMDA DİNLEYENLERİNİZİ BEKLEYEN NELER VAR? MESELA BİR SONRAKİ KLİBİ KONUŞABİLİRİZ.
Albüm daha çok yeni ama şimdiden kliplenecek şarkılarla ilgili dinleyicilerimizden istekler gelmeye başladı. “Dön”, “Bekle”, “Tenlerin Seçimi” ikinci klip için kuvvetli adaylar. Yakın zamanda, internet platformunda böyle bir anket düzenlemeyi düşünüyoruz. Çünkü dinleyicilerimizin fikirleri benim için çok önemli. Sadece kendi istediklerimizi yapmayı değil, onlardan gelen geri dönüşleri de muhakkak değerlendirmeyi düşünüyoruz. Fakat şunu söyleyebilirim albümde çokça, belki altı yedi şarkıya klip çekmek istiyoruz.

SINGLE ÇALIŞMALARI SİZİN İÇİN İYİ BİR BAŞLANGIÇ OLDU DİYEBİLİRİZ DEĞİL Mİ? TANITIMINIZ İÇİN, DİREK ABÜMLE ÇIKMAKTAN ÇOK DAHA FAYDALI OLMUŞ OLMALI.
Her ne kadar ilk solo albümüm olsa da, 2007 yılından itibaren başlayan bir şarkıcılık kariyerim oldu aslında. İlk olarak “Unutamam” sonrasında “Uzay Heparı Sonsuza” projesinde “Karanfil” ve “Limon Çiçekleri”. Belki pek çok şarkıcı arkadaşıma nazaran da bir şansım oldu. O şansım da, söylediğim tüm şarkıların kliplenmesiydi. Bugün biliyorsunuz klip çekmek kolay değil ama bana henüz albümüm yokken bile 3 şarkı nasip oldu ve hepsinin kazanmış olduğu beğeniden dolayı da çok mutluyum. Özellikle “Limon Çiçekleri”nin albüm öncesi kazandığı başarıda büyük bir unsur olduğunu düşünüyorum. Single’dan bahsedelim. Bu sene hiç olmadığı kadar çok single piyasaya çıktı. Çok büyük isimler de bu single çalışmalarında yer aldılar ve ben pek çoğunda aranjör olarak çalıştım. Single çalışması bir noktada hızlı müzikal tüketim için uygun bir format ve bir takım albümlerin de hazırlayıcısı oluyor. Tüm sanatçı arkadaşlarımız için söylüyorum, albüm yapmaktan vazgeçmesinler.

ÜRETİM SÜRECİNİZE DEVAM EDECEKSİNİZDİR ELBETTE AMA ALBÜM TANITIMI SÜRERKEN, DOĞRU ZAMANDA, YİNE DOĞRU BİR İŞ OLURSA, YENİ BİR SINGLE DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
Belki ileriye dönük, albümün remixlerinden oluşan bir proje olabilir ama bunlar henüz daha çok taslak halinde. Dediğim gibi henüz bir aylık, büyümemiş bir bebeğimiz var, o yüzden ileriye dönük projeleri konuşmak için çok erken ama bir sonraki aşamada özellikle konserleri ön planda tutmaya çalışıyoruz. Sonrasında üretime yönelik bir takım faaliyetlerimiz olabilir, özellikle yaz aylarında ilave versiyonlar olabilir. Acapella’sını, yani sadece vokal kanalını yayınlayıp, albümü müzikle ilgilenen herkesin kendi beğenisine de bırakabiliriz. Mesela Sertab Erener’in albümünde bunu yaptık. Bu bir noktada gelişimdir, hem profesyonel hem amatör arkadaşlarımıza cesarettir diye düşünüyorum. Ben amatörken şan kayıtlarını çok arardım çünkü. Şimdi bir takım teknolojiler kullansanız da, orjinali gibi olmuyor. Bu tarz bir takım çalışmalar yapabiliriz ama ilk etapta projemiz albümü konserlerle dinleyicilerle buluşturmak ve bol bol klip çekmek.
CtrL isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla

Mustafa Ceceli
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mustafa Kemal ******'ün Okul Yılları
» Mustafa Kemal ******'ün Ziyaret Defteri
» Mustafa Kemal'in Bilerek Görmezden Gelinen Sözleri!